Русенци с 27 награди от 13-ото издание на Националния фолклорен конкурс „Дунавски славеи“

0
2

Приключи 13-ото издание на Националния фолклорен конкурс „Дунавски славеи“, който се увенча за пореден път с огромен успех за русенските участници, спечелили 27 приза в различните категории.

Престижният форум събира на една сцена млади любители на българския фолклор. В двудневното състезание участниците се конкурираха в 4 категории: народно пеене – индивидуални изпълнители, инструменталисти – индивидуални изпълнители, камерни и вокални инструментални групи и хорови състави, оркестри и ансамбли. Децата, които представяха града ни, бяха отличени във всички категории.

Голяма атракция за присъстващите на конкурса, както и за самите участници, бяха солистките в оркестъра на Горан Брегович – Даниела и Людмила Радкови, с които се гордее не само градът ни, но и цяла България. Освен като жури, двете русенски певици зарадваха публиката със свои изпълнения.

„13 години са доказателство за проявените от Вас последователност, всеотдайност и любов към българския фолклор. „Дунавски славеи“ е една прекрасна територия на общуването, в която подхранвате творческия огън, а чрез него младите хора изграждат естетическо отношение към света и откриват значимостта на духовността“, каза заместник-кметът на Русе Енчо Енчев в обръщение към Юлия Енчева, директор на Общинския детски център за култура и изкуство, организатор на фолклорния конкурс.

„Дунавски славеи“ е част от националния календар на Министерството на културата, а вече четвърта година е включен и в Националната програма на мерките за закрила на деца с изявени дарби.

Призьорите в конкурса са следните:

РАЗДЕЛ 1  – НАРОДНО ПЕЕНЕ – ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

ПЪРВА ВЪЗР.ГР. ДО 10 Г.- ГРАМОТА „ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ”

1.МАГДАЛЕНА КОСТАДИНОВА – ШНП „ФОЛКЛОРНА МАГИЯ” – ВАРНА

2.СВЕТЛОЗАРА КАЗЕПОВА – ШНП „ФОЛКЛОРНА МАГИЯ” – ВАРНА

3.ЕКАТЕРИНА ПОПОВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

4.АНАСТАСИЯ ХРИСТОВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

5.АРЗУ МЕХМЕД – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

6.МИНА МИХАЛЕВА – НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

7.ДАРИНА – НАТАЛИЯ ЯНЕВА – ШНП „ФОЛКЛОРНА МАГИЯ” – ВАРНА

8.ВИКТОРИЯ МИНКОВА – ШНП „ФОЛКЛОРНА МАГИЯ” – ВАРНА

9.НИКОЛАЙ МИТЕВ – ЦЛРП – КОТЕЛ

10.ХРИСИЯ ЙОРДАНОВА – ДГ „ОСМИ МАРТ” – ТЪРГОВИЩЕ

11.МАРТИНА ГЕОРГИЕВА – ОБДЦКИ – РУСЕ

ВТОРА  ВЪЗР.ГР.  11-13 Г

1 МЯСТО – РАЛИЦА ГЕНЧЕВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ВАРНА

2 МЯСТО – ПРЕСЛАВА ГОСПОДИНОВА – С.МАЛИНА НЧ.”СВ.Д.БАСАРБОВСКИ – 1942”

2 МЯСТО – СЛАВЕЯ МЛАДЕНОВА – ШУМЕН СУ „С.ДОБРОПЛОДНИ”

3 МЯСТО – ДИЛЯНА ГЕОРГИЕВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

3 МЯСТО – АДРИАНА ЖЕЛЕВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

ТРЕТА ВЪЗР.ГР. 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – КАЛИНА ПАРУШЕВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ВАРНА

2 МЯСТО – ЕМИЛИЯ ЖЕЛЕВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ВАРНА

2 МЯСТО – КРИСТИЯНА ЦВЕТКОВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ВАРНА

3 МЯСТО – ТЕЯ ТОДОРОВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – РУСЕ

3 МЯСТО – МАРИЯ ЛОЗАНОВА – ОБДЦКИ  – РУСЕ

РАЗДЕЛ 2  – ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ – ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

КАВАЛ – ВТОРА ВЪЗР.ГР. 11 – 13 Г.

1 МЯСТО – ПРЕСЛАВ СТЕФАНОВ – ЛОВЕЧ

ГАЙДА – ВТОРА ВЪЗР.ГР. 11 – 13 Г.

1 МЯСТО – КРИСТИЯН ЙОРДАНОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ВАРНА

2 МЯСТО – СТЕФАН СТЕФАНОВ – НУИ „П.ПИПКОВ” – ПЛЕВЕН

3 МЯСТО – МАРТИН ВЪЛЧИНОВ – НЧ ”НАПРЕДЪК – 1901” – РАЗГРАД

3 МЯСТО – ДАНИЕЛ КАМЕНЧОВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ” – ВАРНА

ТРЕТА ВЪЗР.ГР. 11 – 13 Г.

1 МЯСТО – ГОРГИ НЕДЕЛЧЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – КОТЕЛ

2 МЯСТО – ЦВЕТОМИР ГЕРЧЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – КОТЕЛ

ГЪДУЛКА – ПЪРВА ВЪЗР.ГР – ДО 10Г.

ГРАМОТА „ОТРЛИЧНО ПРЕДСТАВИЛ СЕ”  – МАРГАРИТА КАРАИВАНОВА – НУИ „П.ПИПКОВ” – ПЛЕВЕН

ВТОРА ВЪЗР.ГР. 11 – 13 Г.

1 МЯСТО – СЛАВЯН МАЦЕВ – НУИ „П.ПИПКОВ” – ПЛЕВЕН

2 МЯСТО – ПАВЛОС ПЕНКОВСКИ – НУИ „П.ПИПКОВ” – ПЛЕВЕН

ТРЕТА ВЪЗР.ГР. 14 – 17Г.

1 МЯСТО – МАРТИН МОНКОВ – НУИ „П.ПИПКОВ” – ПЛЕВЕН

2 МЯСТО – АНТОНИЯ ГЪРКОВА – НУИ „П.ПИПКОВ” – ПЛЕВЕН

3 МЯСТО – КРИСТИНА ПЕНЧЕВА – НУИ”П.ПИПКОВ” – ПЛЕВЕН

ТАМБУРА

ВТОРА ВЪЗР.ГР. – 11 – 13 Г.

1 МЯСТО – ДИМИТЪР МИТЕВ – НУФИ”Ф.КУТЕВ” – КОТЕЛ

ТРЕТА ВЪЗР.ГР. – 14 – 17 Г.

АХМЕД ОНБАШИЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – КОТЕЛ

АКОРДЕОН

ТРЕТА ВЪЗР.ГР. – 14 – 17 Г.

1 МЯСТО – ВЕСЕЛИН ЖЕЛЕВ – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ”

РАЗДЕЛ 3 – КАМЕРНИ ВОКАЛНИ И ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ

КАМЕРНИ ВОКАЛНИ ГРУПИ:

ПЪРВА ВЪЗР.ГР. 11-14Г.

1 МЯСТО – ДУЕТ ПРЕСЛАВА ГАЛИНОВА И СЛАВЕЯ ЯВОРОВА – НЧ „СТЕФАН КАРАДЖА – 1942” – С.МАЛИНА

2 МЯСТО – ДУЕТ „ЛУДИ-МЛАДИ” – НЧ „СВ.Д.БАСАРБОВСКИ – 1902” С.БАСАРБОВО, ОБЩ.РУСЕ

3 МЯСТО – ВОКАЛНА ГРУПА – ДГ „ОСМИ МАРТ” – ТЪРГОВИЩЕ

ВТОРА ВЪЗР.ГР – 15 – 19 Г.

1 МЯСТО – ДУЕТ „БЪЛГАРЧЕ” – В.ТЪРНОВО  – ЦПЛР – ОДК

РАЗДЕЛ 4 – ХОРОВЕ, ОРКЕСТРИ, АНСАМБЛИ:

ХОРОВЕ

1 МЯСТО – НАРОДЕН ХОР „БЪЛГАРЧЕ” – В.ТЪРНОВО, ЦПЛР – ОДК

АНСАМБЛИ

1 МЯСТО – ХОР И ОРКЕСТЪР ПРИ ДЮФА „ЗОРНИЦА” – ОБДЦКИ – РУСЕ

ГРАН-ПРИ

НАРОДЕН ХОР ПРИ НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” –РУСЕ

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

ЕЛЕОНОРА КОСТАДИНОВА – ШНП „ФОЛКЛОРНА МАГИЯ” – ВАРНА

ИВА ИВАНОВА – ОУ „Н.КАТРАНОВ” – СВИЩОВ

СИЯНА ДОНКОВА – НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

СЕЛИН ДАУДОВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

ЙОРДАН ДОНЕВСКИ – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

СТЕФАНИЯ ГОРНАЧКА – НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

ИВЕТ ПЕНЧЕВА – НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

ПОЛИНА ДЕНЧЕВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

АЛЕКСАНДРА АСЕНОВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

ИНА ГРИГОРОВА – НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

ВИКТОРИЯ ЙОРДАНОВА – НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

КРИСТИНА ДИМИТРОВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

ТЕОДОРА СЛАВОВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ВАРНА

ДАЛИЯ МИХОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ” – КОТЕЛ

ДИЛЯРА ХАСАН – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

АДРИАНА ПОПОВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

СИМОНА СТАМОВА – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ” – РУСЕ

МАРИЯ ИВАНОВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ” – ВАРНА

ГРАМОТА ЗА НАЙ-АРТИСТИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ –ТРИО „ШАРЕНО ГЕРДАНЧЕ” – ДГ „ОСМИ МАРТ” – ТЪРГОВИЩЕ

ГРАМОТА ЗА НАЙ-ДОБЪР СЪПРОВОД – ОРКЕСТЪРА НА ДЮФА „ЗОРНИЦА” – ОБДЦКИ – РУСЕ

ГРАМОТА ЗА НАЙ-ДОБЪР СЪПРОВОД – ВЛАДИМИР МИНЧЕВ – ПРЕПОДАВАТЕЛ  ПО АКОРДЕОН – НУИ „ПРОФ. В.СТОЯНОВ” – РУСЕ