Списък на наградените в ежегодния конкурс-рецитал „За да я има България“

Първа възрастова група: 1-4 клас
Направление: възрожденска поезия

Първо място:
Дарина Даскалова-ОУ“Любен Каравелов“
Теодор Ангеловски-ОУ“Отец Паисии“
Елия Цанкова-ОУ „Любен Каравелов“

Второ място:
Ивет Пейчева – НУИ „Проф. Веселин Стоянов“
Доминик Николов – СУ „ Васил Левски“
Антон Ангеловски – ОУ“Отец Паисий“, гр.Русе

Трето място:
Полина Златева – ОУ“Отец Паисий“,гр. Мартен
Преслав Апостолов – ОУ“Отец Паисий“
Борислав Митуцов  -СУ „Васил Левски“

Поощрения:
Детелина Димова – ОУ“Отец Паисий“
Александър Статев и Далина Пейчева – ОУ“Христо Смирненски“
Антония Терзиева – СУ“Васил Левски“
Михаил Маринов – ОУ“Отец Паисий“
Ния Димитров – СУ“Йордан Йовков“
Савина Иванова – СУ“Васил Левски“
Полина и Мартина Здравкови – ОУ“Отец Паисий“
Кристиян Кунев – ОУ“Иван Вазов“
Габриела Костова – ОУ“Ангел Кънчев“
Ивена Ивакова – ОУ“Отец Паисий“, гр. Мартен
Ема Николаева – ОУ“Иван Вазов“

Наградени учители за активна работа в областта на словото:
Стефка Цанева – ОУ „Отец Паисий“
Людмила Великова – ОУ „Отец Паисий“
Бисерка Нунева – ОУ „Отец Паисий“
Красимира Йорданова – ОУ „Отец Паисий“
Ценка Камбурова – СУ „Васил Левски“
Стела Костадинова – ОУ „Любен Каравелов“
Мария Димитрова – СУ „Йордан Йовков“
Румяна Лазарова – ОУ „Иван Вазов“
Денислава Великова – ОУ „Ангел Кънчев“
Севим Алиева – ОУ „Отец Паисий“ град Мартен
Евин Ибишева – СУ „Васил Левски“

Първа възрастова група
Направление:  Съвременна литература
Първо място:
Иван. И. Иванов – ОУ „Отец Паисий“
Александър Ангелов – ОУ „Отец Паисий“
Мира Милен Миленова – СУ „Христо Ботев“

Второ място:
Мариян Сипос –  ОУ „Отец Паисий“
Радина Цонева – ОУ „Отец Паисий“, град Мартен
Преслав Младенов  – ОУ „Отец Паисий“

Трето място:
Симона Михалева – СУ „Йордан Йовков“
Ралица Димитрова – ОУ „Тома Кърджиев“
Берфу Шекер  – СУ „Васил Левски“

Поощрения:
Ивон Йорданова – СУ „Йордан Йовков“
Елиз Петкова – СУ „Йордан Йовков“
Мартин Георгиев – СУ „Йордан Йовков“
Радина Петрова – ОУ „Отец Паисий“, град Мартен
Преслава Великова – ОУ „Иван Вазов“
Александра – Мария Радева – СУПНЕ „Фридрих Шилер“
Теодора Йорданова – ОУ „Васил Априлов“
Ема Цанкова – ОУ „Любен Каравелов“

Наградени учители за активна работа в областта на словото:
Вергилия Грънчарова – СУ „Йордан Йовков“
Невяна Николова – ОУ „Васил Априлов“
Даринка Пулчева – ОУ „Отец Паисий“, град Мартен

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 5-8клас
НАПРАВЛЕНИЕ ВЪЗРОЖДЕНСКА ПОЕЗИЯ 

Първо място:
Теодора Даскалова – СУЕЕ „Константин-Кирил Философ“
Вероника Николова – ПГСАГ „Петьо Пенов“

Второ място:
Деница Кънчева – ОУ „Братя Миладинова“
Соня Трифонова – ОУ „Тома Кърджиев“
Сонер Селяйдин – ОУ „Св. Св. Килил и Методий“, с. Семерджиево

Трето място:
Божидар Вълков – театрално студио „Арлекин“ към ОУ „Христо Смирненски“
Преслава Михайлова
Габриела Иванова – ОУ „Ангел Кънчев“

Поощрения:
Сесилия Дуницова – СУ „Христо Ботев“
Божидара Петрова – ОУ „Отец Паисий“
Захари Илиев – ОУ „Любен Каравелов“
Александра Иванова – ОУ „Любен Каравелов“
Велизара Стоянова – ОУ „Тома Кърджиев“
Симона Ненова – СУ „Йордан Йовков“

Награден учител за активна работа в областта на словото:
Светла Тодорова – ОУ „Любен Каравелов“

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
НАПРАВЛЕНИЕ: СЪВРЕМЕННА ПОЕЗИЯ 

Първо място:
Габи Вълчева- ОУ „Иван Вазов“
Максим Атанасова- ОУ“ИванВазов“
Алина Милкова-ОУ“Любен Каравелов“

Второ място:
Аслънас Керваноглу- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;
Сема Фикрет- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;
Теодора Иванова-ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен

Трето място:
Рашиде Селим-ОУ‘Иван Вазов“
Алпер Хакъев- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;
Галена Георгиева-ОУ“Отец Паисий“,гр.Мартен

Поощрения:
Арзу Акифова- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;
Николай Стоянов-ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен
Преслава Йорданова-ОУ“Отец Паисий“
Димитър Куршумов-ОУ“Иван Вазов“
Елица Димитрова-ОУ“Иван Вазов“
Джанер Моллов- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево;
Мартин Донев- ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен

Награден учител за активна работа в областта на словото:
Кирил Черкезов-ОУ“Иван Вазов“
Галина Дойкова-ОУ“Св.Св.Кирил и методи“
Анна Рачева –ОУ“Отец Паисий“

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 9-12клас
Възрожденска поезия 

Първо място:
Михаела Илиева – ПГИУ „Елиас Канети“ 

Второ място:
Ванеса Кулева – ПГИУ „Елиас Канети“

Поощрение:
Анита Иванова – АЕГ „Гео Милев“

Трета възрастова група съвременна поезия 

Трето място:
Габриела Цветкова – СУЕЕ“Константин Кирил Философ“
Ния Иванова – АЕГ“Гео Милев“

Поощрения:
Благовеста Петрова – ПГПТ“Атанас Буров“
Адриана Витанова – СУПНЕ“Фридрих Шилер“

Награден учител за активна работа в областта на словото:
Г-жа Росица Николова – ПГИУ „Елиас Канети“