„София филм фест на път“ в Русе

Тази година София Филм Фест отново гостува в Русе. Любителите на киноизкуството ще могат да се насладят на добре подбрана програма в последния уикенд на месец ноември – 23 (петък), 24 (събота) и 25 (неделя). Прожекциите ще се състоят в Голяма театрална зала на Доходно здание. Входът е свободен.

София Филм Фест в Русе се организира от Арт Фест/ Sofia International Film Festival / Международен София Филм Фест и Община Русе, с подкрепата на ИА Национален филмов център / Bulgarian National Film Center и веригата киносалони Europa Cinemas.

ПРОГРАМА НА ПРОЖЕКЦИИТЕ:
23 ноември (петък)
18:00 часа
ВРАГОВЕ
2017 ; България ; черно-бял
Режисьор – Светослав Овчаров
Сценарий – Светослав Овчаров
Оператор – Рали Ралчев
В ролите – Асен Блатечки, Иван Бърнев, Валентин Ганев, Христо Ушев, Стефан Мавродиев, Леарт Докле, Димитър Овчаров
20:00 часа
КВАДРАТЪТ
Швеция – Германия, 2017, цветен, игрален
Режисьор – Рубен Йостлунд
Сценарий – Рубен Йостлунд
Оператор – Фредрик Венцел
С участието на: Клаес Бенг, Елизабет Мос, Доминик Уест, Тери Нотари, Кристофер Лаесьо

24 ноември (събота)
11:00 часа
ПРОЕКТЪТ „ФЛОРИДА“
САЩ, 2017, цветен, игрален
Режисьор – Шон Бейкър
Сценарий – Шон Бейкър, Крис Бергок
Оператор – Алексис Забе
Музика – Лорн Балф
С участието на: Уилям Дефо, Бруклин Кимбърли Принс, Бриа Винаите, Валерия Кото, Кристофър Ривера, Калеб Ландри Джоунс, Мела Мърдър, Ейдън Малик и др.
18:00 часа
ПОСОКИ
България-Германия-Македония, 2017, цветен, игрален
Режисьор – Стефан Командарев
Сценарий – Симеон Венциславов, Стефан Командарев
Оператор – Веселин Христов
С участието на: Анна Командарева, Васил Василев – Зуек, Иван Бърнев, Борислава Стратиева, Георги Кадурин, Асен Блатечки, Добрин Досев, Герасим Георгиев – Геро
20:00 часа
НЕЛЮБОВ
Русия-Франция-Белгия-Германия, 2017, цветен, игрален
Режисьор – Андрей Звягинцев
Сценарий – Олег Негин, Андрей Звягинцев
Оператор – Михаил Кричман
Музика – Евгени Галперин
С участието на: Мариана Спивак, Алексей Розин, Матвей Новиков, Марина Васильева, Андрис Кейш и др.

25 ноември (неделя)
11:00 часа
ПЕЛЕ: РАЖДАНЕТО НА ЕДНА ЛЕГЕНДА
2016 ; САЩ ; цветен
Режисьор – Джеф Цимбалист, Майкъл Цимбалист
Сценарий – Джеф Цимбалист, Майкъл Цимбалист
Оператор – Матю Либатик
Музика – А. Р. Рахман
В ролите – Винсънт Д’Онофрио, Родриго Санторо, Диего Бонета, Сею Джордж, Колм Мийни
18:00 часа
ПОТАПЯНЕ
Германия-Франция-Испания-САЩ, 2017, цветен, игрален
Режисьор – Вим Вендерс
Сценарий – Ерин Дигнам, по романа на Джонатан Ледгард
Оператор – Беноа Деби
Музика – Фернандо Веласкес
С участието на: Алисия Викандер, Джеймс Макавой, Селин Джоунс
20:00 часа
ЗА ТЯЛОТО И ДУШАТА
Унгария, 2017, цветен, игрален
Режисьор – Илдико Енеди
Сценарий – Илдико Енеди
Оператор – Мате Хербаи
Музика – Адам Балаж
С участието на: Александра Борбей, Геза Морчани, Река Тенки, Золтан Шнейдер, Ервин Над, Итала Бекеш, Ева Бата, Пал Мачай, Жужа Яро, Нора Райнер-Мичиней, Тамаш Йордан